Arkiv
VANDRERHISTORIER I og II – elevforestillingen 2012

Brødrene Jacob og Wilhelm Grimm samlet veldig mange eventyr. Flere av dem kjenner vi godt i dag, blant annet Askepott, Tornerose, Snehvit og Hans og Grethe. Eventyrene var ofte inspirert av myter og religiøse fortellinger. De ble overført mellom mennesker i en muntlig fortellertradisjon, og har vandret fra «munn til munn» i generasjoner.
I Bærum Teaterskoles forestillinger Vandrehistorier I og Vandrehistorier II har eventyrene vandret helt opp på scenekanten.
VANDREHISTORIER I – 24.04.2012
Gruppe 8 – Bymusikantene fra Bremen
Gruppe 5 – Hans og Grete
Gruppe 9 – Snehvit
Gruppe 13 – Ulven og de 7 geitekillingene
Gruppe 14 – Ulven og de 7 geitekillingene
VANDREHISTORIER II – 26.04.2012
Gruppe 15 – Bymusikantene fra Bremen
Gruppe 2 – Rødhette
Gruppe 10 – Hans og Grete
Gruppe 11 – Gullgåsen
Gruppe 6 – Ulven og de 7 geitekillingene
Gruppe 7 – Ulven og de 7 geitekillingene
Ide og prosjektledelse: Cecilie Fangel
Plakat: Lise Wulff
Lærere: Lea Hjort, Trude-Sofie Antonsen, Hilde Drevsjømoen, Kaja Nordang, Siri-Beate Fossum, Lars Bingen, Julie Skaufel, Hanne-Marte Sørlie og Kari Ramnefjell
————————————————————————————————————
RINGER I VANNET – elevforestillingen 2011
Når vi kaster en stein i vannet, selv en bitteliten en, sprer den ringer rundt seg. Sånn er det også med handlingene våre, små eller store, og valg vi tar, hver dag.
Det at vi er mennesker gir oss det samme menneskeverdet, men hvordan påvirker vi andres, og vår egen, verdighet?
13. og 14. april stod 150 elever fra Bærum Teaterskole sammen på scenen i Sandvika Teater og viste en rørende forestilling om verdighet. Forestillingen var inspirert av organisasjonen Global Dignitys arbeid og ideer. Global Dignity ble etablert i 2006 av Kronprins Haakon, Pekka Himanen og John Hope Bryant.
———————————————————————————————————–
Dyrenes Sirkus – elevforestillingen 2010
Rundt 180 elever var samlet på scenen da Bærum Teaterskole fremførte elevforestillingen “Dyrenes Sirkus” i Sandvika Teater 7. og 8. mai. Foran en fullsatt sal fremførte barna to strålende forestillinger, til glede og jubel fra familie og venner.
Se bilder under fra elevforestillingen “Dyrenes Sirkus” våren 2010.
———————————————————————————————————————————–
Rasmus og Oscar – elevforestillingen 2009
Bilder fra elevforestillingen “Rasmus og Oscar” som ble spillt i Sandvika Teater våren 2009



